Op dinsdag 18 februari 2025, herdenken we 80 jaar na dato, de slachtoffers van de V1 bominslag op de hoek Biezenstraat – Waterstraat.
De herdenkingsbijeenkomst vindt plaats van 10.00 uur tot ± 11.30 uur bij kloostergemeenschap “De Bron” aan de zijde van de Biezenstraat, waar de plaquette is geplaatst. Aansluitend is er gelegenheid om met (oud-)wijkbewoners, familie en belangstellenden na te praten in wijkcentrum Biezantijn.
Het programma van de bijeenkomst ziet er als volgt uit:
10.00 uur Welkomstlied door koor Joachim en Anna
10.05 uur Welkom door het herdenkingscomité
10.10 uur Openingswoord door burgemeester Hubert Bruls, gemeente Nijmegen
10.20 uur Bijdrage van Joost Rosendaal, historicus
10.30 uur Tussenzang door koor Joachim en Anna
10.40 uur Nagedachtenis door of namens Diny van Leeuwen, (oud-)wijkbewoner
10.50 uur Herdenken door leerlingen groep 7 en 8 Kindcentrum Aquamarijn. De plaquette is
door Kindcentrum Aquamarijn geadopteerd
10.55 uur Ere-signaal door hoornblazer Fanfare ‘Korps Nationale Reserve’ gevolgd door
2 minuten stilte en bloemlegging
11.15 uur Dankwoord door het herdenkingscomité
11.20 uur Slotlied door koor Joachim en Anna
Van 11.30 uur tot 12.30 uur bent u van harte uitgenodigd om onder het genot van koffie/thee na te praten in wijkcentrum de Biezantijn aan de Waterstraat 146 (schuin tegenover het klooster).
Zoals in het programma wordt vermeld, kunt u ná de 2 minuten stilte bloemen leggen bij de plaquette. Bij (erg) slecht weer graag zelf een paraplu meenemen. Het buitenprogramma zal dan worden ingekort en de toespraken vinden dan plaats in wijkcentrum de Biezantijn.
We hopen u en uw naasten op 18 februari a.s. te ontmoeten bij de herdenkingsbijeenkomst.
Met vriendelijke groet,
Comité herdenking slachtoffers V1 bominslag Waterkwartier
Nienke Geurts, Yvonne Hendriks,
Ria van Dinther en Ronald Ruijters